Ocenění Českých lídrů

2. 12. 2021

Zdroj: Výsledky OCL 2021

Podařilo se nám získat další pěkné ocenění, tentokrát v soutěži Českých lídrů 2021 a obsadili jsme úžasné 1. místo, čímž jsem vylepšili druhou příčku z roku 2018. Děkujeme hlavně našim zaměstnancům a pokračujeme dál.

Ocenění Českých Lídrů: Mezi lídry tuzemského byznysu převažují rodinné firmy 

Letošní ročník Ocenění Českých Lídrů (OCL) zná své vítěze. Ti vzešli z 1529 tuzemských podniků s nejlepšími ekonomickými výsledky. Vavříny v této soutěži sbírají úspěšné a transparentní české firmy s ročním obratem přes 200 milionů korun a nejméně 50 zaměstnanci.

118 finalistů bylo letos vybráno z 1529 společností, které vyhověly kritériím soutěže. Většinu z nich tvořily i v tomto ročníku rodinné firmy. Ty jsou páteří ekonomiky a během covidové krize ukázaly svou odolnost. Částky, které chtějí v současnosti zástupci rodinného byznysu investovat do svého rozvoje, jsou příslibem k oživení tuzemské ekonomiky.

OCL TITAN - Multiplast

„V 5. ročníku soutěžilo více jak 50 procent rodinných firem, což je úžasné číslo i s ohledem na skutečnost, že ryze českých firem, tedy bez zahraničního kapitálu, stále ubývá. Je tak na místě vyzdvihnout jejich důležitost,“ upozorňuje zakladatelka projektu OCL a Podnikatelské platformy Helas – Budujeme hrdé Česko Helena Kohoutová.

Bez ohledu na to, zda zastupují rodinné podniky, jsou finalisté projektu úspěšnými zástupci podnikatelské veřejnosti. Bez výjimky jde o dlouhodobě prosperující společnosti.

„Vize projektu stojí na několika pilířích, ale hlavním cílem je předat ocenění těm nejlepším. Vyjadřujeme tím mimořádné uznání a podporu všem ryze českým firmám, které pozitivně ovlivňují prosperitu naší země. Firmám, které jsou aktivní na českém trhu i těm, které překonaly práh České republiky. Chceme také zdůraznit, že není malého a velkého podnikání, každý je důležitý. Rok 2021 opět jasně ukázal, že firmy, zapojené do tohoto projektu zasluhují obdiv a ocenění,“ shrnuje Helena Kohoutová.

V letošním ročníku splnilo kritéria soutěže již zmiňovaných 1529 firem, což je o sedm více než v loňském roce. Stejně tak hodnotila porota i více finalistů.