3D tisk otevírá nové dveře

Jedná se o opak klasického způsobu vyrábění předmětů. Zatím co při výrobě se většinou materiál odstraňuje, při 3D tisku se materiál přidává. Desingéři nahrají soubor na 3D tiskárnu, která následně vyhotoví požadovaný výrobek. Nejčastějšími materiály, které se využívají v 3D tisku jsou termoplasty, fotopolymery, epoxidová pryskyřice, kovy…

Na výběr je z mnoha modelů v různých cenových kategoriích. Modely, které mají nižší cenu jsou ideální například pro začátečníky, nebo pro hobby účely. Tiskárny střední třídy mají zvýšenou spolehlivost a kvalitu tisku. Tyto tiskárny už mohou být o něco větší. Dále jsou tu špičkové 3D tiskárny, které nabízí nejvyšší kvalitu tisku a spolehlivosti. Jsou navrženy aby byly přesné a rychlé. Jsou vhodné pro výrobu průmyslového až spotřebního zboží.

3D tisk využívá mnoho technologií, kdy každá má jiné slabé a silné stránky. Některé tiskárny jsou omezeny na jeden nebo dva materiály, jiné naopak mají řadu materiálových možností. 

 Výhodou 3D tisku je přesnost tvorby návrhu, eliminace nákladů a výrobních postupů, zkracuje proces tvorby prototypu, detailní zpracování, výběr z mnoha barev, cenová dostupnost, tvorba nového desingu produtku a další..

 

3D Tiskárny 

HP Jet Fusion 4200 je tvořena výměnnou stavební jednotkou, chlazením a samotnou 3D tiskárnou. Plnění nebo výměna materiálu je zcela automatická. Lze na ní vyrábět jak prototypy, tak funkční díly v tisíce kusech.

Stratasys J750 se využívá především pro tvorbu anatomických prvků. Tiskárna využívá technologii PolyJet (metoda pro přesný 3D tisk modelů nanášením fotopolymeru, který se dále vytvrzuje UV zářením).

3D TISKÁRNY

 

jet_fusion_4200_center.png

Technologie Jet Fusion

Na rozdíl od jiných technologií 3D tisku, technologie Multi Jet Fusion vytiskne každou vrstvu nového materiálu na předchozí vrstvu, která je ještě roztavená - takže se obě vrstvy zcela spojí - a dodají silné, kvalitní, detailní a funkční 3D tištěné součásti. Je schopna konkurovat dnešní sériové výrobě plastových dílů. Není potřeba investic do forem.

Způsob 3D tisku HP Jet Fusion využívající HP 3D High Reusability PA 12, PA12 GB, PA 11, poskytuje až 80%  opakovaně použitelného prášku a produkuje funkční díly šarže za dávkou. Pro testování materiál stárne v reálných tiskových podmínkách a prášek je sledován generacemi (nejhorší případ opakované použitelnosti). Díly jsou pak vyrobeny z každé generace a testovány na mechanické vlastnosti a přesnost.


Na vaše dotazy Vám rád odpoví: 

Ondřej Töviš
obchodně - technický poradce

+420 483 360 908
+420 731 657 710

ondrej.tovis@titan-multiplast.cz